Strona główna  - Kurs Przewodników Beskidzkich
Kurs Przewodników Beskidzkich
2017-10-31

Kurs organizowany jest corocznie.

Pełny cykl szkolenia trwa 1,5 roku - od października 2017 do maja 2019.

Szkolenie obejmuje teren uprawnień - wszystkie grupy górskie Beskidów + Pieniny, a także tereny ościenne niezbędne do ogólnego poznania polskich Karpat - Pogórza i Tatry.

Częściami składowymi są wykłady teoretyczne (obecność nieobowiązkowa, ale bardzo polecana) odbywające się w każdy wtorek i czwartek w Krakowie, oraz wyjazdy szkoleniowe - organizowane w weekendy co 2-3 tygodnie, a także kilka dłuższych obozów. Dni wyjazdowych w ciągu całego cyklu będzie około 120, wymogiem jest odbycie co najmniej 40 (więcej w zakładce Jak zostać przewodnikiem).

Łączą się u nas dwa pierwiastki - przygoda oraz poznawanie świata. Dzięki pozytywnemu klimatowi panującemu na wyjazdach w przyjazny sposób zdobywasz wiedzę, która wydaję się nie do przyswojenia w pojedynkę.

Panuje u nas studencki charakter - na wyjazdach śpimy w schroniskach (w lecie w namiotach), zadowalamy się własnym prowiantem, często imprezujemy przy ognisku z gitarą oraz śpiewem na ustach. Taki tryb życia pozwala nie tylko na prawdziwe poznanie Beskidów, ale również na pokochanie przyrody, poczucie klimatu "ludzi gór" oraz najważniejsze - zawiązywanie przyjaźni na całe życie!

ZAPISY

Zapisy na kurs ruszają po spotkaniu organizacyjnym 24 października 2017 r. i potrwają do 8 grudnia 2017 r.

Zapisać na kurs można się na każdym wykładzie (we wtorki i czwartki między 18:00 a 20:15 w sali konferencyjnej na ul. Zyblikiewicza 2b)

Warunki zapisu:

  • wpłata przynajmniej I raty
  • dostarczenie oświadczenie kursanta o stanie zdrowia
  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego (formularz wypełnia się przy okazji dostarczenia oświadczenie kursanta o stanie zdrowia)

CENA

Koszt kursu wynosi 750 zł

Więcej szczegółów na stronie SKPG Kraków

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska